Prinášame zdravšiu farbu vašim vlasom!

Prinášame zdravšiu farbu vašim vlasom!

Máme jednoducho zdravšiu farbu: čo to znamená?

Znamená to, že každé farbenie s CHI Colors - s CHI farbami, je ohľaduplné k nášmu životnému prostrediu a teda aj k nám samým.

Lebo nepoužívame Amoniak. To je ten nepríjemný štiplavý plyn, ktorý zapácha a dráždi naše sliznice v nose a v očiach, v pľúcach a spoľahlivo sa postará aj o bolesť hlavy. Amoniak je niečo, čo nie je vôbec zdravé a už vôbec nie príjemné. Jedinou jeho "výhodou" je, že je syntetický a lacný. Sme hrdí, že práve pán FAROUK, ako prvý na svete, začal používať náhradu amoniaku a tou je MonoEtanolAmín (MEA), ktorý je bez spomínaných nepríjemných prejvov. Lebo je to tekutina ( na rozdiel od amonia - to je plyn) a to má oveľa viac výhod, ako len tú, že ho necítime...

Lebo nepoužívame PPD. To je oxidačné činidlo (dôležitá vec, ak chceme viac alebo menej a akokoľvek zmeniť našu farbu vlasov), ktoré vykazuje najviac intolerancií pri farbení: spôsobuje začervenanie pokožky, štípanie, svrbenie... Ak niekto zaznamenáva podráždene pokožky a nepríjemné pocity pri farbení, je to lebo PPD. My sme PPD nahradili TDS - v porovnaní s PPD plní rovnakú funkciu a činnosť ( ako oxidačné činidlo), ale spôsobuje výrazne menej alergických reakcií alebo podráždenia u klientov. TDS je výrazne bezpečnejšie pre klienta, dáva tak salónu jedinečnú výhodu ponuky bezpečnejších farbiacich služieb.

Lebo používame keramiku. A to je, prosím, jedna z "Hi Tech" vecičiek. Je to neuveriteľné, ale naozaj niečo ako keramika ( anorganické = neživé substancie, konkrétne 44 substancií) je obsiahnutých vo farbách CHI ( a nie len). Lebo tieto zabezpečujú maximálny prienik farbiva do vnútra vlasu, produkujú iónový náboj (+) ktorý upevní farbivo hlboko vo vnútri vlasu, zabezpečujú 100% rovnomernú oxidáciu farbiva ( to je prečo farby CHI zosvetľujú farbu farbou)  a na viac pridávajú žiarivosť, lesk a zvyšujú trvácnosť výsledku farbenia.

Lebo používame Silk = hodváb. Hodváb je ideálnym zdrojom aminokyselín - obsahuje 17 z 19 aminokyselín vo vlase a teda dokonale "doplní" tie chýbajúce články v molekulovej väzbe... preto je vďaka hodvábu vlas pevný, silný, udrží 3krát viac vlhkosti (lebo sa do molekuly hodvábu viac vody zmestí) a preto dodáva neuveriteľný lesk a reflexie.

Extra výhodou sú ešte obsiahnuté pridané hodnoty, zabezpečujúce pohodlie a výsledok farbenia. Tzv. Color Lock Komplex - kombinácia prírodných rastlinných  olejov, ktoré zabezpečujú  o 30 % dlhšiu trvácnosť farby, Antioxidanty poskytujúce ochranu proti UV  žiareniu, lebo blokujú pôsobenie voľných radikálov produkovaných UV žiarením, tak spomaľujú proces straty farbiva napo ( udržiavajú  farbivo) a poskytujú podstatnú vlhkosť vlasom už počas farbenia. Aloe Vera je ďalšia ochrana pre citlivú alebo suchú pokožku hlavy.

Tieto všetky vlastnosti sú pre naše farby kľúčové. A pre FARTOUK je kľúčové, že o nich hovoríme - inšpirujeme spotrebiteľov, aby si vedeli vybrať, čo je pre nich ( a ich kaderníkov) zdravšie.