BEZPEČNÉ KOZMETICKÉ VÝROBKY

 

 

Stanovisko spoločnosti FAROUK SYSTEMS Slovensko k informácii

UVZ Nebezpečné kozmetické výrobky zo dňa 6.júna 2018

 

 

7/6/2018 Bratislava- Spoločnosť FAROUK SYSTEMS Slovensko, ako jediný autorizovaný distribútor značiek FAROUK a CHI na Slovensku,  deklaruje, že produkty značky FAROUK a CHI oficiálne distribuované na Slovensku neobsahujú nepovolenú látku Methylisothiazolinone. Produkty označene ako škodlivé v správe UVZ – hlásenie č.764/18 a hlásenie č. 783/18 je potrebné odlíšiť od produktov oficiálne dovážaných autorizovaným distribútorom.

 

Ide pravdepodobne o staršie výrobky z iných krajín, ktoré sa na Slovensko dostali vďaka voľnému pohybu tovarov. Značka FAROUK v roku 2017 stiahla z predaja všetky produkty obsahujúce uvedenú látku a vo svojich produktoch ju nepoužíva. Napriek tomu sa na trhu objavili bez povolenia oficiálneho distribútora staršie produkty.  Jeden z ukazovateľov, že ide o produkty z iných krajín a staršieho dáta výroby, je použité logo na výrobkoch. Toto logo výrobca už nepoužíva. Rovnako majú „prelepku“ v cudzom jazyku.

 

Logo staré :                                                                Logo nové :

 

 

                                                                

 

Informácia spotrebiteľom k jednotlivým produktom:

Produkt značky Kardashian Beauty Blow cream 177 ml nie je na našom trhu v distribúcii od roku 2017.  Ak teda takýto produkt v predaji nájdete ide zrejme o tovar z inej krajiny.

 

Produkt CHI Total protect 177 ml v distribúcii je, neobsahuje však uvedenú látku Methylisothiazolinone.  CHI Total Protect 177 ml, na ktorý hygienik upozorňuje, má na výrobku použité ešte staré logo spoločnosti a zrejme nepochádza zo Slovenska. Preto pri kúpe skontrolujte správne logo a etiketu s označením Dovozcu na Slovensko: FAROUK SYSTEMS Slovensko, s.r.o.

 

Spoločnosť FAROUK preto upozorňuje spotrebiteľov, aby si všímali:

-       Správnosť loga (nové logo)

-       Rok výroby ( na dne obalu)

-       Dovozcu na Slovensko: FAROUK SYSTEMS SLOVENSKO, s.r.o.

-       Zloženie: neobsahuje látku Methylisothiazolinone

-       Výrobná dávka: 80-5608, čiarový kód: 813843032516

 

Spoločnosť FAROUK SYSTEMS ubezpečuje svojich zákazníkov, že produkty značiek FAROUK® a CHI®, ktoré predáva prostredníctvom partnerských spoločností látku Methylisothiazolinone neobsahujú. Zoznam partnerských spoločností je k dispozícii tu:

http://www.farouk.sk/a/11/partnerske-spolocnosti .