O spoločnosti

 Farouk Systems - to je spoločnosť kaderníkov pre kaderníkov, ktorí veria vo vzdelanie, životné prostredie a etiku.

 

Ako všetci vieme, trh netrpí nedostatkom ďalšieho šampónu ani línie farieb - tých už je na trhu množstvo. Farouk Systems Vám prostredníctvom inovácie môže ponúknuť skutočne unikátne produkty, ktoré predstihujú čokoľvek iné na trhu. Tento jednoduchý fakt odlišuje Farouk Systems od ostatných.

Farouk Systems , to je Inovácia & vzdelanie (Education),Etika (Ethics) a životné prostredie ( Enviroment) :

Inovácia, vychádzajúca z poznatkov výskumu NASA a vývoja popredných amerických  technológií AAT (Advanced American Technology). Sme pioniermi v presadzovaní inovácií v priemysle krásy. FAROUK má niekoľko desiatok svetových patentov... napríklad od roku 1986 vyrábame farby bez amoniaku. Keď mali jedni "revolúciu vo farbení", my sme mali druhú generáciu farieb bez amoniaku... a novú líniu s keramikou, pre zabezpečenie ionizácie a far infra počas farbenia. Od roku 2016 máme ako prví na svete tekuté farby bez amoniaku, bez PPD... jednu krabičku ( jeden produkt) na všetky druhy farbenia... uvidíme, kto bude nasledovať...

Farouk je najmä o vzdelaní – myslím, že sme položili solídny základ pre vedomosti – učíme kaderníkov rozumieť tomu, čo robia. Pamätám sa, keď sme začali predávať farby bez amoniaku: nikto nám neveril, že sa dá farbiť aj zosvetlovať bez amoniaku – veď to nie je možné! A dnes? Je bežný skôr opak: vy ešte farbíte s farbami s amoniakom?? 
Nepredávame iba produkty a niečo ako kuchársku knihu pre kaderníkov – presné návody pre ich použitie. Nie. Snažíme sa ukázať kaderníkom, že keď veciam rozumejú, teda rozumejú prečo sa niečo deje a čo je pre ten dej dôležité, napríklad, vedia vlastnou kreativitou a profesionálnou jedinečnosťou vzniknúť v profesii kaderníka. Nezaradia sa jednoducho „iba“ do skupiny užívateľov, lebo za to stoja... ale vytvoria si základ pre fungujúci obchod a profesionálny kadernícky servis, ktorý je kľúčovou bázou ich vlastného úspechu a sebarealizácie.

Je pre nás dobrou správou, že aj na Slovensku je stále viac ľudí, kaderníkov nevynímajúc, ktorým záleží na životnom prostredí. Patríme k tým, ktorí sa snažia s väčším ohľadom prispôsobovať životnému prostrediu. Preto je pre nása česť predávať na Slovensku výrobky pre kaderníkov, ktoré nie sú testované na zvieratách. Že predávame jednu farbu = jednu krabičku pre všetky (naozaj!) typy farbenia v salóne – lebo je to jednoduché, keď viem, čo k tomu potrebujem... Že predávame starostlivosť, ktorá funguje dlhodobo, lebo používa vlasom vlastné zloženia, nie len syntetické náhrady...a tieto fakty sú súčasťou našej firemnej kultúry. Baví nás byť vpredu, ukazovať ako sa kaderníčina dá robiť a tešiť sa z toho, že inšpirujeme slovenských kaderníkov. Prajem si, aby to tak ešte dlho fungovalo! 

Profesionálna vlasová kozmetika CHI

(Cationic Hydratation Interlink) je dnes jednou z najrýchlejšie rozvíjajúcich sa profesionálnych značiek v oblasti priemyslu krásy. Používame keramiku ( 44 Ceramics) ako nástroj pre ionizáciu a Far Infra Red, ako stabilné prostredie pre poskytovanie výživných zložiek a ingrediencií. Jedinečné, unikátne. Využíva kermiku, ionizáciu a infra pre dokonalé pôsobenie.

BIOSILK je línia, ktorá ako prvá začala využívať potenciál prírodného zdroja aminokyselín  ( zo zámotkov Priadky morušovej získaných elektrolízou). Predstavuje univerzálne ošetrenie. ľahučké, pre každý vlas a pokožku tela.