Technológie CHI

CHI jedinečné technológie pre dokonalé výsledky:Katiónová hydratácia pre hĺbkovú vlhkosť vo vlasoch, farby, zosvetlenie, trvalá a permanentné vyrovnanie vlasov bez amoniaku (Amonia free), vzdialené Infračervené svetlo (Far Infra Red) pre hĺbkový prienik ingrediencií  do vnútra vlasovej štruktúry, ionizácia (Ionic Technology) vo farbách a v technických pomôckach, starostlivosť s prírodným hodvábom (Silk Theraphy), nízke elektromagnetické pole (low EMF) fénov a žehličiek na vlasy, obsah 44 keramických prísad (CHI 44 Ceramic).

CHI jedinečné technológie pre dokonalé výsledky:

Katiónová hydratácia pre hĺbkovú vlhkosť vo vlasoch, farby, zosvetlenie, trvalá a permanentné vyrovnanie vlasov bez amoniaku (Amonia free), vzdialené Infračervené svetlo (Far Infra Red) pre hĺbkový prienik ingrediencií  do vnútra vlasovej štruktúry, ionizácia (Ionic Technology) vo farbách a v technických pomôckach, starostlivosť s prírodným hodvábom (Silk Theraphy), nízke elektromagnetické pole (low EMF) fénov a žehličiek na vlasy, obsah 44 keramických prísad (CHI 44 Ceramic).

Ako to všetko začalo?

V roku 1986 začal Farouk podnikať s 1000 dolármi.... a v roku 2001 Farouk Systems patentovali, vyrobili a predstavili na trhu vôbec prvú keramickú žehličku využívajúcu 44 anorganických keramických substancií, ktoré produkujú veľmi kvalitnú vzdialenú infračervenú a negatívne ióny - pre uzatvorenie vlhkosti, zachovanie zdravej kondície a krásneho lesku vo vlasoch. Značka CHI je dnes jednou z najrýchlejšie rozvíjajúcich sa profesionálnych značiek v oblasti priemyslu krásy. Originál CHI žehlička dnes predstavuje 70% celkového predaja žehličiek v USA.

Produktové línie CHI sa rozrástli a okrem profesionálnych nástrojov dnes zahŕňajú aj doplnky, ionizujúce zosvetľovače, vlasovú starostlivosť a vlajkovú loď spoločnosti Farouk Systems - CHI Ionic Permanent Shine Color - ionizujúca permanentná farba na vlasy s vysokým leskom bez amoniaku.

Čo je to Technológia CHI?

Technológia musí byť tou unikátnou vecou, ktorá umožňuje značke, akou je CHI, obstáť a poskytovať obrovskú konkurenčnú hranicu v predaji.

CHI 44 Ceramic – všetky farby, zosvetľovače, stylingové produkty a nástroje obsahujú keramické súčasti CHI 44.

Far Infra Red – je produkovaná z CHI 44 Ceramic a v každom produkte a nástroji CHI poskytuje užívateľovi úžasný výkon. Produkty a nástroje CHI majú schopnosť preniknúť hlbšie do vlasu a tak ich výsledky hovoria sami za seba.

Hraničná infračervená má v svetelnom spektre najdlhšiu frekvenciu a je ľudským okom neviditeľná. Infračervená frekvencia svetla môže preniknúť až 4cm pod pokožku rovnako ako aj dovnútra vlasu. Far Infra Red zohrieva svojim elektrickým nábojom vlas smerom zvnútra von a tak môže farba preniknúť hlbšie do vlasu. Far Infra Red zohrieva jednotlivé predmety (vlas/kefu), nielen vzduch okolo nich. Posledné štúdie dokonca ukazujú, že Infra Red má schopnosť zvýšiť cirkuláciu krvi a metabolizmu. Tiež nám môže pomôcť udržať si dobrý celkový zdravotný stav.

Negatívne iónové náboje – všetky sušiče CHI produkujú negatívne nabité ióny, ktoré rozptyľujú molekuly vody do mikro jemných čiastočiek zlepšujúcich rovnováhu vlhkosti vo vlase a ich lesk. Súčasne zamedzujú krepovaniu vlasov a pôsobia antistaticky.

Nízke elektromagnetické pole (EMF – Electro Magnetic Field) – bežné fény vyžarujú až do 20.000 mG (miligauss). Fény CHI vyžaruje maximálne 1,5 mG, čím poskytujú bezpečnejšie pracovné prostredie.

Bezamoniakové farby a zosvetľovače – všetky farby a zosvetľovače CHI sú 100% bez amoniaku – príjemná vôňa počas farbenia a podstatne lepšia kondícia vlasu po farbení. Teraz už aj bez PPD - oxidačného činidla, ktoré najčastejšie spôsobuje alergické reakcie. Toto je významným bodom v predaji farieb a zosvetľovačov CHI, ktoré sú v súčasnosti na trhu jediným ionizačným farbiacim systémom bez amoniaku a PPD v permanentných farbách.

Nano striebro – značka CHI zakomponovala teraz túto priekopnícku technológiu do beauty priemyslu, aby kaderníci mohli po prvýkrát používať nástroje, ktoré nielen prevyšujú tie ostatné ale navyše sa ešte aj samo sterilizujú a ničia baktérie.